چگونه میتوان سنگ کلیه را دفع کرد

چگونه میتوان سنگ کلیه را دفع کرد

 

دانه‌ی سبزی هایی مانند جعفری، گشنیز و کرفس دارای اثر ضد اسپاسم کلیوی هستند،  استفاده از این دانه‌ها در کنار مصرف زیاد آب و مایعات و انجام ورزش‌های مناسب، موجب دفع سنگ کلیه می‌شود.

 استفاده از این فرآورده ها برای افرادی که از قرص دیگوکسین استفاده می‌کنند ممنوع است، چرا که موجب تشدید درد قلب و ایجاد حالت تهوع می‌شود و یا ممکن است که باعث ایجاد حساسیت شوند.

 میوه خشک سرو نیز به‌ عنوان دیگر گیاه کمکی در دفع سنگ کلیه است که دارای اثرات ضدعفونی‌کنندگی مجاری ادرار نیز می‌باشد،  چنانچه این گیاه بیش از اندازه استفاده شود، برعکس عمل کرده و مشکلاتی را برای کلیه ایجاد می‌کند و در برخی موارد نیز موجب ناباروری در مردان شده است.

 ریشه گیاه گزنه نیز با تأثیر بر روی کلیه، موجب تحریک ترشح ادرار می‌شود،  ریشه گیاه گزنه علاوه بر خواص نام‌برده، در درمان اختلالات پروستات که شامل بزرگ شدن بدخیم پروستات می‌باشد نیز مؤثر است.

 فرآورده‌های دارویی گیاه گزنه در بازار موجود است، با توجه به اینکه در این فرآورده‌ها از میزان کنترل شده‌ای از گیاه گزنه استفاده می‌شود، توصیه می‌شود از فرآورده‌های دارویی بیشتر از خود گیاه استفاده شود.

 گیاه گزنه موجب تحلیل سنگ کلیه می‌شود، در یک مطالعه کلینیکی مشاهده شده است افرادی که هشت هفته از گیاه گزنه استفاده می‌کنند، نسبت به افرادی که از آن استفاده نمی‌کنند، ۲۵ درصد بیشتر ترشح ادرار دارند

استفاده گیاه گزنه در دوران بارداری و شیردهی منع مصرف دارد، استفاده بیش از اندازه این گیاه برعکس عمل کرده و موجب قطع ترشح ادرار می‌شود.

 کلاله گیاه ذرت  از دیگر فرآورده‌های کمکی در دفع سنگ کلیه می باشدو چنانچه ۴ تا ۸ گرم از این گیاه به‌ صورت روزانه سه بار مورد استفاده قرار گیرد، موجب تحلیل سنگ کلیه و دفع آن می‌شود

 

 

/ 0 نظر / 32 بازدید